top of page
  • Obrázek autoraMozaika

Fat Quarters

Při nakupování látek nebo prohlížení si rozličných šicích a patchworkových projektů a vzorů se běžně setkáváme s FQ čili Fat Quarters. Ale co jsou tyto kousky látky zač a k čemu je používáme? FQ jsou již nařezané části látek, připraveny pro patchwork, zejména na výrobu dek, přehozů, ubrusů a podobně. Využijete je také při šití hraček, tašek a rozličných dárků. V nabídkách obchodů je obvykle najdete v metrech nebo yardech. FQ ušetří měření a výhodou je, že koupíte právě tolik látky, kolik potřebujete na svůj projekt. Neplýtváte tak materiálem. Koupíte přesně tolik, kolik potřebujete.


V nabídkách obchodů najdete různé velikosti a barevné kombinace. FQ se mírně liší ve velikosti podle šířky látky, ale obvykle měří 18x22 palců, když stříháme na yardy, nebo 45x55 centimetrů, když stříháme na metry. Fat Quarters jsou tedy menší částí většího kusu látky. Zpravidla se vytvářejí tak, že ustřihneme půl metru celé šířky látky a tu znovu rozřízneme opět na polovinu, ale tentokrát na výšku. Výsledkem je široce využitelný kus látky, se kterým můžete začít kouzlit.


FQ jsou připraveny k nákupu, nemusíte nic stříhat či řezat. Často v nabídkách obchodů najdete již připravené balíčky o několika kusech, nebo můžete koupit jeden kousek od každého vzoru z kolekce. Právě patchworkové vzory často využívají FQ, které se dále rozřezávají na potřebné části vzoru. FQ se uplatní i při dalších projektech a odkaz na FQ najdete již v návodu.


Ať už si vyberete jeden FQ nebo celou sadu, tyto kousky látek budou velkým pomocníkem při Vašem patchworkovém projektu. A na to vemte…… v našem případě Fat Quarters.
44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page