Vyhledat
  • Mozaika

Inventura

Hotovo. Konec. Sečteno a podtrženo.

Inventura v mnohých vyvolává pocit, že jde o nepříjemné zlo. Je to však jako pravidelná údržba. Kontrola. Je všechno tak, jak má být? Sedí ty plusy a mínusy? Na inventuru jsme se dopředu řádně připravily. Kdy? Kdo? Jak? Stanovily datum, zabezpečily pracovní síly (Jitka, Eva, Jana a Anna) a rozdělily si práci. Informovaly zákazníky.

Kilometry látek, stovky metrů stuh a zipů, kila kování, desítky špulek nití…. Jedině šicí stroje jsme byly schopny spočítat na prstech pravé a levé ruky. To všechno prošlo našima rukama. Změřit, zapsat, opět složit a uklidit. Myslím, že jsme všechny ve spánku občas rozhodily rukama a změřily si metr.


Každý z nás běžně provádí inventuru například šatníku, ledničky, psacího stolu, knihovny, zásob látek …. Není od věci si občas udělat inventuru osobní. Na chvilku se zastavit, zamyslet, bilancovat, zhodnotit. Zastavit se a nahlédnout do svého vnitřního světa. Vztah člověka k sobě samému se odráží ve vztazích k ostatním.

Nic není jen bílé a černé, dobré a špatné. Osobní inventura je však trochu složitější a delší proces, než byla naše třídenní inventura v Mozaice.28 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vítejte!

E-shop