top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMozaika

Kaleidoskop + fotonávod

Aktualizováno: 25. 10. 2021

Každá látka s velkým či větším motivem má v sobě zárodek tohoto vzoru. Naučíte se látku rozstříhat a posešívat tak, aby Vám vznikly krásné kaleidoskopy. Vzor je vhodný k využití i na větší plochy, takže od polštářů a tašek můžete postupně přejít k přehozu či kabelce.


Kaleidoskop je jednou z modernějších patchworkových technik, kterou si zamilovaly tisíce žen po celém světě. Tato technika je nepředvídatelná v tom, že se Vám nikdy nepodaří předem odhadnout, jaký bude výsledek. Jedním si však jistí být můžete. Výsledkem budete přímo nadšeni :)


U kaleidoskopu řežeme několik vrstev látky jedním tahem, ale pozor, musíte naskládat jednotlivé kusy látky tak, aby se vám vzor překrýval. Tady přijde na řadu pečlivost a trpělivost. Jakmile nařežete, můžete začít skládat, kombinovat a žasnout. Pestře vzorované látky zkombinujete s jednobarevnou látkou nebo látkou tón v tónu.


Látku vhodnou na kaleidoskop lze nařezat několika způsoby. My se zaměříme na kaleidoskop skládaný z 8 trojúhelníků řezaných v úhlu 45°.


Vytvoření kaleidoskopu je jen první částí našeho projektu, se kterým za Vámi přicházíme. Ve druhé části, která bude následovat v příštím newsletteru, použijeme kaleidoskop na ušití polštáře.


Řezák a řezací podložka při výrobě kaleidoskopu jsou nezbytné. Pokud je doma nemáte, nebo si prostě na řezání jednotlivých částí netroufáte, máme pro Vás řešení. V obchůdku Mozaika najdete velký výběr nařezaných dílů (v balíčku po 2 sadách, takže polštářky ušijete dva ve stejném stylu). Postupně budete moci využít i nabídku v e-shopu. 

Fotonávod Kaleidoskop

217 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page