Vyhledat
  • Mozaika

Rosa Canina

Aktualizováno: říj 25

VÝBĚR Z NEWSLETTRU 2020


Rosa Canina

Po dlouhé době jsem se vypravila na šípky. A to hned několikrát. Tak nějak jsem dostala náladu na podzimní vyrábění. Určitě se Vám to taky už stalo. Listujete knihou nebo časopisem, brouzdáte na internetu (já teda nejvíc na Pinterestu) a tu najednou narazíte na něco mooooc zajímavého. Nevím, jak si náš mozek vybírá právě ty ZAJÍMAVÉ věci, to opravdu netuším, ale letošní podzim jsou pro něj zajímavé šípky.

Tyto krásné červené plody jsou plné antioxidantů, vitamínů A, B, C, E, K, nenasycených mastných kyselin, železa, vápníku, draslíku a hořčíku. Regenerují, vyhlazují jizvy a vrásky, bělí kožní skvrny a celkové zlepšuje strukturu pokožky.

Jak jsem se už zmínila, sběr se konal několikrát. Musím přiznat, že mě to opravdu bavilo. O to víc, že letošní úroda je obrovská. Šípkové keře se červenají do dálky a nemusíte se obávat, že po Vašem působení nezbude nic pro naše ptactvo.

První sběr – to byla troška, protože můj první záměr bylo vyrobit si šípkový olejíček na pleť. Jo, jo, zní to hrozně složitě. Časově náročnější, ale šlo to pěkně. Výsledek skvělý. Pravda, můžu si olejíček koupit, ale vlastní výrobek, to je něco jiného :)

Druhý sběr o týden později – když mi to tak pěkně šlo, tak jsem, zase úplnou náhodou, narazila na návod na šípkový sirup. Když jsem si zrekapitulovala, čím vším jsou šípky nabité, tak bylo rozhodnuto. Tentokrát jsem si donesla domů tak kilo a půl a dala se do vaření. Opět mi to trochu déle trvalo, ale výsledek stojí zato. Je to hrozně dobré. Můžete přidat do čaje nebo udělat šťávu. Já si zvolila formu sirupu léčebného, takže vychutnávám po lžičkách.

Třetí sběr o další týden později – nakládání do alkoholu. Uvolní se všechny dobroty a zdravé věci a člověku to i chutná. Rozliji do malých lahviček a mám dárky pro kamarádky.

Nakonec mě napadá, nepůjdete na šípky?

Výšivky jsou jedním za střípků Mozaiky. Koukněte, co všechno náš "vyšívák" dovede.


46 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vítejte!

E-shop